Venkovní sprchy jsou velké pomocnice

Teplé dny přímo lákají k výletům a lenošením u vody. Pokud ale zrovna máme bazén přímo na zahradě u domku, tak to spíš vypadá na domácí wellness v pohodlí své zeleně. Bazén sám o sobě vyžaduje péči, především o vodu, jelikož nikdo se nechce koupat ve špinavé nebo páchnoucí bazénové vodě. Naštěstí existuje dostatečné množství bazénové chemie, která nám rozhodně pomůže ve správném udržování vody. Ještě nám může pomoci i sprcha, která bude nainstalovaná v blízkosti bazénu. Pak snadno nejprve smyjeme nečistoty a pot z našeho těla a nezanášíme si do křišťálově čisté vody. Sprcha nám ale může poskytnout i pouhé rychlé osvěžení v horkých dnech, kdy zrovna nemáme čas na koupání.
cvičení u bazénu

Sprcha, která je venku k dispozici

V první řadě se jedná o skutečně praktickou věc. Navíc venkovní sprchy jsou již v takové dostupné cenové relaci, že si je skutečně může dovolit každý. V podstatě se lze rozhodnout mezi jednoduchým provedením přenosného nebo pevného produktu. Potřebujeme si určit místo, kam ji umístíme a je rozhodně důležité, být napojeni na přívod vody. U některých typů stačí úplně studené, ale jsou i komfortní sprchy, kdy je možné připojit jak studenou, tak teplou vodu. Otázkou je, zdali není pak výhodnější si pořídit venkovní solární sprchu, která si dokáže vyrobit vlastní zásobárnu teplé vody a my tím ušetříme za ohřev, tudíž i za vynaloženou energii.
solární sprcha

Solární sprcha

Nebudeme si nic nalhávat, že je to výhodná investice, která se nám v podstatě vrátí velmi brzy zpět. Solární sprcha má svůj vlastní zásobník a jen na nás záleží, na kolik litrů si vybereme. Voda se zde hřeje pouze za pomoci sluneční energie, tudíž se jedná o ekologický a úsporný zdroj. Pokud je zásobník větší, tak teplá voda vystačí v pohodě na osprchování pro celou rodinu. Na výběr je zároveň různorodý design, tudíž si lze vybrat takovou, která se stane i vhodným doplňkem naší zahrady. Chybu neuděláme, když ji umístíme do prostoru, kam bude svítit sluníčko a zároveň živý plot nás bude schovávat před zvědavými sousedy.