Těžba bitcoinů se neobejde bez moderního asic mineru

Možná i vás nalákala těžba kryptoměny. A vůbec se není čemu divit. V poslední době se na nás valí ze všech médií zprávy o tom, která kryptoměna je zrovna na vzestupu a třeba o bitcoinu se už dlouho spekuluje jako o vhodné investici k uložení finančních prostředků do budoucna. Měna, která měla být svobodná a nezávislá na finančním trhu se tak paradoxně stává cílem investic mnoha finančníků.
mince bitcoinu

Nicméně pokud byste si tuto virtuální měnu chtěli pořídit i vy, tak máte několik možností, jak to udělat. Za prvé jej můžete získat ve směnárně, naprosto tradičním a dobře známým způsobem, třeba jako když si jdete směnit peníze na dovolenou. Na směnu je vypsán kurz, a když přijdete ve vhodnou dobu, může být i příznivý. Výhodou je anonymita takové transakce. Nicméně pokud máte zájem o větší balík virtuálních peněz, vyrazte za nimi raději na burzu. Pokud zvolíte vhodný okamžik, můžete elektronické peníze nakoupit anebo prodat za dobrou cenu. Počítejte však s tím, že vás nejprve čeká registrace a ověření všech vašich osobních údajů. Anebo můžete zvolit i poměrně výjimečnou cestu nákupu bitcoinů ve speciálních automatech.
virtuální mince

Dalším, ovšem poměrně odlišným způsobem, jak se dostat k bitcoinům je, si je vydělat. Jde o takzvanou těžbu, neboli přesně řečeno ověřování transakcí v této digitální měně. Platby virtuální měnou mezi jednotlivými uživateli této měny probíhají peer to peer, tedy bez prostředníka. A právě kvůli tomu je nezbytné, aby tyto probíhající transakce někdo ověřoval.
technologie bitcoinu
A přesně o to se starají takzvaní mineři – těžaři, kteří ověřují probíhající transakce a zařazují je do databáze. Každopádně počítejte s tím, že zatímco dříve k těžbě stačilo postavit mining rig case a vybavit ho výkonnými GPU, dnes už s takovým zařízením nepochodíte a neobejdete se bez moderního asic mineru, jehož pořízení není zrovna levnou záležitostí.