Nové Maledivy v indickém oceánu

O návštěvě exotických ostrovů sní nejspíš každá z nás. Mát na sobě jenom plavky po celou dobu návštěvy exotiky, chodit v horkém písku, nechat se ovívat palmovými listy, procházet se po liduprázdných plážích kotníky v šumivé vodě přílivu, ano, to jsou velmi časté sny o exotice.

V realitě to ale většinou pak vypadá tak, že na plážích je to hlava na hlavě a není kam si stoupnout, natož kde položit deku nebo kde si najít kousek místa na plavání. Avšak máme pro vás dobrou zprávu. Nemusí jít o až takovou fata morgánu, jak se na první pohled může zdát.

Uprostřed oceánu
Ve vodách indického oceánu se občas dějí zázraky. Na povrch moře čas od času vystupují nové ostrůvky sopečného původu, které dokazují, že nikdo na zemi nemůže říct, že všude byl, všechno zná a všechno už viděl. Stále jsou místa, která se na této planetě mění a která ještě nikdo předtím neviděl. Ostrůvky, které se vynoří z moře, jsou malé, nejsou obydlené a není na nich vůbec nikdo a nic, než je obsadí místní a eventuálně nabídnou pronájmu nebo z nich vytvoří turistickou atrakci.

Vamizi v souostroví Quirimbas
O tomto ostrůvku uprostřed Indického oceánu se tvrdí, že to jsou Nové Maledivy Tento malý a úzký ostrůvek, pokrytý vyjma písku také zelení, se nachází ve Francouzské Polynésii. Tolik odstínů modré uvidíte jenom zde. Laguna, která souostroví obklopuje, je pravděpodobně nejkrásnější na světě.

Ostrovy Svatého Lazara
Pokud poplujete ještě jižněji, narazíte na korálové bariéry, které chrání Lazarovy ostrovy před turisty. Je velmi složité se k nim dostat. Ostrůvky, které se zde nacházejí, byly dlouho nepojmenované, či měla jenom čísla. Avšak tyto ostrovy byly tak nádherné, že byly pojmenovány už Portugalci někdy v patnáctém století, když se tudy vydali objevovat svět. Tyto ostrovy byly později přejmenovány z Ostrovů sv. Lazara na souostroví Quirimbas.

Čekající na UNESCO
Aby si na sebe tyto ostrovy vydělaly, je nejjednodušší podrobit je turistickému ruchu. Turistika znamená rozvoj. Je to skvělý zdroj příjmů, takže pokud ostrovy patří vám nebo nějaké zemi, rozhodně se nemusí obávat ztráty.