Nejen léčivé účinky konopí v kosmetice

Konopí má využití kromě kosmetiky, také v kulinářství, nachází se i v potravinách či v léčivých přípravcích. Součástí jídelníčku a zdravé životosprávy lze konzumovat konopná semínka, která jsou velmi zdraví prospěšná. Rovněž lze v kuchyni používat konopný olej.
 rostlina konopí
Konopí je součástí kosmetiky mnoha druhů – krémy, masti, gely, masky, pleťové vody, mýdla, masážní oleje, peelingy, balzámy na rty apod., ale také v případě opalovacích přípravků a též jsou i vlasové produkty s obsahem výtažku z konopí. Je prokázáno, že konopí v kosmetice nejen blahodárně a hojivě působí na lidskou pokožku. Má pozitivní vliv rovněž jako prevence proti vzniku kožních problémů, disponuje silnými regeneračními schopnostmi. Taktéž dodá potřebnou hydrataci pokožce. Též velmi příznivě působí proti předčasnému stárnutí pokožky. Konopná kosmetika je vhodná i pro alergiky.
 
 
Blahodárné účinky konopí
 
Díky konopnému oleji, který je obsažen v kosmetických produktech, působí silně protizánětlivě, antibakteriálně. Rovněž kosmetika a produkty obsahující konopí mají protialergické i regenerační schopnosti. Výrazné pozitivní účinky jsou při léčbě kožních onemocnění, při lupénce, akné, ale také při výskytu oparů či lupů ve vlasech. Vzhledem k tomu, že kosmetika z konopí vyniká dobrou snášenlivostí a vysokou čistotou, je tak vhodná i pro děti. Na trhu je k dostání ucelená řada kojenecké kosmetiky z konopí, rovněž tak lze zakoupit produkty pro gravidní a kojící ženy. Přípravky z konopí mají pozitivní vliv na kožní buňky a na kůži po ozařování, stejně tak disponují léčivým účinkem na spálenou pokožku a to i v případě spálení od slunce. Masti a gely z konopí jsou adekvátní na drobná poranění kůže, na ošetření po bodnutí hmyzem. Kosmetika z konopí je velmi efektivní nejen na problematickou, ale rovněž na suchou i citlivou pleť.
 semena z konopí
Konopné produkty disponují značným léčivým účinkem, však se používají rovněž v případě léčby atopického ekzému. Masti jsou ideální prevencí proti vysušené pokožce, ale též jsou efektivní na popraskanou či zarudlou pokožku. Konopné přípravky lze používat na celé tělo, pleť i na vlasy.
 
Používání konopné kosmetiky je bez jakéhokoliv vedlejšího negativního účinku.