Letošní jaro přivítejte červenými odstíny

Již dávno neplatí, že za červenou rtěnkou a tvářenkou ve stylu a lá Marfuša z ruské pohádky Mrazík, se skrývá protančená noc. Pozornost přitahuje tahle barva i jen tak, v běžném denním líčení. Vyniká na každém obličeji, v jakémkoliv jeho koutku, ovšem je třeba s ní zacházet velmi opatrně, protože jinak jsou dlouhé, zkoumavé pohledy zaručeny. Pro dosažení efektivního cool výsledku je zapotřebí dodržet několik málo pravidel v aplikaci červené barvy na obličej.
červené rtěnky
V prvé řadě musí být odstín červené lichotící barvě pleti, protože ne každá červená vypadá na všech typech pokožky totožně stejně. Například ženy se světlou až bledou pletí, by neměly sáhnout po úplně rudé, ale raději zvolit trošku chladnější odstín, třeba třešeň. Brunety a černovlásky si naopak mohou dovolit slušivější výraznou a teplou oranžově červenou až bordó, přičemž podobný odstín je vhodný i tvář nebo oči. K modrým očím se hodí jemná broskvová nebo karamelová, hnědé oči rozzáří téměř jakákoliv červená mimo bledých pastelů. Naopak líbit se budou fialová a bordó, stejně tak se budou hodit i k očím zeleným. S očními stíny v měděné barvě lze vytvořit bezchybnou a decentní toaletu, vhodnou na denní i příležitostné nošení.
našpulené rty
Pro dívky a ženy začátečnice v líčení, je tu jeden tip. Svůj look nezkazí jemnými odstíny v kombinaci s hnědou nebo nude barvou. Oční víčka s červenými stíny dobře doplní hnědá řasenka, například se speciálním kartáčkem k zahuštění a získání objemu. Dechberoucí pohled osloví každého. Pro pokročilé je experiment v podobě kombinací různých barev, třeba od vnitřního koutku světlý odstín, zbytek a vnější koutek oka naopak tmavším. Odvážným přeje líčení tekutou horní linkou v oranžovém tónu.
Pro lepší a delší výdrž celého looku, je lepší podkladová báze nejenom pod oční stíny, které se následně nanesou středně tvrdým štětečkem pouze tam, kam je třeba. V případě potřeby se tak intenzita barev dá snížit neutrálním tónem, na který se lépe zvyká. Jen nad červeným stínem je třeba rozetřít do ztracena odstín hnědé, a to až po obočí. Efekt oteklých očí způsobí kajalová tužka v třešňové barvě, takže raději sáhnout pro trendy jemnou červenohnědou nebo terakotu a orámovat jí spodní část oka.  V neposlední řadě se nevyplatí podceňovat kvalitní make-up, protože jinak tvář bude opticky vypadat celá červená. Jemná tvářenka podtrhne celý look a pomocí rtěnky v barvě karamelu bude líčení dokonalé.