Nejlepší hororové hry

Hororové hry bývají často vytvořené především z lekaček, nebo z nepříjemného pocitu. Některé jsou zapojené do světa techniky, čímž dodají pocit, že se mohou stát i vám v běžném životě, když si nedáte pozor. Dnes si přečtěte o těch nejlepších, které si můžete stáhnout do telefonu či instalovat do počítače, některé jsou klasikou, kterou znáte, jiné jsou nové a moderní.
 muž s palicí
Slenderman
Klasikou mezi hororovými hrami je Slenderman, neboli podlouhlý muž bez tváře v obleku, který vznikl z creepypasty, což jsou děsivé příběhy. Ve hře máte za úkol najít 10 lístečků, který jsou ukryté uprostřed temného lesa, v budovách i na stromech. Máte k dispozici pouze baterku. Pokud nechcete přivolat tuto nestvůru, nesmíte se otáčet a je třeba utíkat. Čím více lístků najdete, tím více samozřejmě po vás stvůra půjde. Nicméně se jedná o opravdu nejznámější hru, kterou si můžete zahrát na telefonu i na počítači.
 
Five night‘s at Freddies
Další hra, která patří mezi jedny z nejznámějších, ukrývá příběh, který vždy souvisí s vražednými elektronicky vytvořenými roboty v podobě plyšových zvířat. V prvním díle se ocitnete ve hlídací kabině, skrz kterou hlídáte kamerový systém. Ovšem máte dva vstupy, přes které k vám mohou tito roboti přijít a zabít vás, jelikož se v noci volně pohybují kolem. Dveře je třeba mít otevřené, jinak vám dojde nabíjecí zařízení a dveře budou odemčené. Musíte tak přežít několik nocí. Existuje mnoho dílů, každý je v jiném místě a obsahuje různé levely a další minihry.
 chodba zámku
Until dawn
Hororová interaktivní hra, která se podobá i filmu. Můžete zde rozhodovat o osudech, reagovat a dle toho rozhodnout, zda-li přežijete. Jedná se také o metodu motýlích křídel, kdy jediným rozhodnutí ovlivníte celý příběh. Parta přátel vyrazí na chatu, kde však později zjišťují, že není vše tak, jak by si přáli. Rozhodujete postupně o každé z postav, která si velice rychle svou poutavostí oblíbilo velké množství hráčů.