Krása umělá nebo přirozená

Ženy pro krásu obětují leccos a podnikají mnohdy takové kroky, že nad nimi můžeme žasnout. Muži na to nejsou o mnoho lépe, ti se v některých případech také snaží omládnout, zvláště v období mužského přechodu, jakési druhé mízy. Lidé bývají v mnoha ohledech se svým tělem nespokojeni, nikdo z nás svou tělesnou schránku nemůže považovat za naprosto dokonalý nástroj, a tak se alespoň snažíme o určitý kompromis a o vnitřní psychickou podporu.
zrzka v květech

Systém priorit

Psychické berličce zkušení psychologové říkají „systém priorit“. Jde totiž o to, uvědomit si, že není podstatné, jak tělo vypadá, ale jak slouží. Je to přece jen úkryt naší duše a my jej využíváme k tomu, abychom svůj život stvořili podle svých vlastních představ. Měli bychom tedy vyzdvihovat jeho přednosti a ne se zabývat malichernostmi.
Zajímavé a velmi poučné bývá pro chronicky nespokojené jedince návštěva domů s pečovatelskou službou, kde jsou pacienty lidské bytosti buď se stařeckou demencí, Alzheimerovou chorobou, anebo lidé mentálně postižení např. s Downovým syndromem. Projděte se někdy tudy po chodbách, korzujte s postiženými lidmi a rázem si uvědomíte, že je na tom také někdo mnohem hůř, než vy.
květiny u dívky

Nevidomí

Pozorovali jste někdy nevidomého člověka, s jakou vervou umí žít? Jedním z příkladů může být rozhlasový moderátor a nadšený propagátor mluveného slova Jakub Kamberský. O zrak přišel v důsledku onemocnění spálou již v raném věku a v jeho přítomnosti rázem pochopíte, jak je slovo „krása“ relativním pojmem.
S nespokojenými lidmi také často přichází do styku výživoví poradci a specialisté na zdravý životní styl. Ti, kteří to s vámi myslí upřímně, vám především vysvětlí, že každé lidské tělo je jedinečný výtvor, kde hrají velkou roli genetické faktory, a že milovat sám sebe znamená milovat své tělo takové, jaké je. Důležité je snažit se o jeho regeneraci a péči, ovšem neznamená to zabývat se nesmysly typu: „Proč zrovna já mám křivý nos, a jak to, že mi nenarostly takové vlasy, jaké má kolegyně z práce?“ Důležité je dělat to, abychom se cítili příjemně a svěží, vyhnuli se drastickým nepřirozeným dietám, zbytečným chirurgickým plastikám a maření času podobnými hloupostmi.