Kouzlo sušených květin – vytvořte si z nich originální dekorace

Sušené květiny vám vždy znovu a znovu připomenou šťastné a krásné okamžiky, kdy jste ji dostali – narozeniny, svatbu či výročí. Můžete je mít naaranžované ve váze, udělat si z nich věnec na dveře nebo na stůl nebo si je nechat lisované zarámovat. Vždy, když se na ně podíváte, budou vám připomínat krásné okamžiky vašeho života. Aby, ale vypadali opravdu hezky a nezničily se jen tak snadno, musíte je umět správně usušit.

sušené květiny

Sušení květin

Usušit si můžete prakticky jakoukoliv květinu – levandule, růže, slunečnice nebo cokoliv jiného. Sušit byste je měli vždy jen na tmavém a dobře větraném místě. Nejčastěji se suší květiny hlavou dolů – jako například růže. Ale nemusíte tak sušit všechny květiny stačí, když budou volně ložené ve váze bez vody. Pokud si chcete sušení urychlit, využijte na to trik s mikrovlnou troubou a jednoduše a hlavně velmi rychle květiny vysušte v ní. Vždy mějte, ale mikrovlnou troubu nastavenou na ten nejnižší stupeň. Kromě toho, že květiny usušíte opravdu srovnatelně rychleji, budou mít kytky, i krásnější, přirozenější a sytější barvy.
věnec ze sušených kytek

Dekorace ze sušených květin

Celou usušenou kytici můžete nechat jen v pěkné dekorativní vázičce a položit ji na stůl. Moc pěkně vypadá sušená kytice volně položená buď také na stole nebo třeba na komodě, skříni nebo okenním parapetu. Ze sušených květin lze, ale udělat mnohem víc. Velmi snadno a rychle za pomocí tavné pistole vytvoříte úchvatný věnec, kterým můžete ozdobit jak domácnost, tak i zahradu nebo vstupní dveře do bytu nebo domu. Jednotlivé kvítky jednoduše tavnou pistolí přilepte na libovolný polystyrenový nebo slaměný korpus. Nakonec navažte stuhu pro snadné zavěšení a máte hotovo – věnec můžete, ale i položit na stůl nebo kamkoliv vás napadne. Pokud si chcete ozdobit zdi – vytvořte si originální obrázky. Sušené květiny vyskládejte na jednobarevný podklad – nemusí být jen bílý, barvu ale slaďte s barvou kvítků a zarámujte je. Na zdi tyhle obrázky vypadají úžasně a doma to hned budete mít veselejší.