Zhodnoťte své peníze i Vy

Koupě nemovitosti
Máte-li na svém účtu větší obnos peněz a chcete mít jistotu dobré investice, zvolte koupi nemovitosti. Ať už koupíte byt, dům či garáž, hodnota nemovitosti bude časem stále více stoupat. To je velká výhoda, oproti penězům uložených na účtech, které díky inflaci ztrácí svou hodnotu. Samozřejmě může nastat nějaká krize, ale v oblasti bydlení je to velmi malé riziko. Lidé stále chtějí bydlet či mít kde zaparkovat své auto. Také je velice příjemné, když Vám každý měsíc přijde na účet částka za pronájem prostorů – vznikne Vám tak další příjem.
studování dokumentu.jpg
Zlato a stříbro
Už za dávných dob lidé věděli, že nejlépe uložené peníze mohou být ve formě drahých kovů, po kterých bude poptávka stále. Tato investice je vhodná spíš pro ty, kteří se chystají investovat dlouhodobě. Také si dobře ověřte, od jakého prodejce zlato či stříbro kupujete, vyhnete se tak případným problémům. Nejvýhodnější je kupovat zlato za velkoobchodní ceny po menších částkách, ale pravidelně.
šťastný podnikatel.jpg
Podílové fondy
Také můžete zkusit zainvestovat do podílových fondů, jejichž velká výhoda je, že z nich můžete peníze kdykoliv vybrat bez zbytečných poplatků. Fond peníze investuje tak, jak Vy si přejete a pokud Váš výnos necháte na účte déle než půl roku, ani se nezdaní. Ale pozor, nikdy dopředu nevíte, kolik přesně vyděláte, což může být pro mnoho lidí značná nevýhoda. Při zřízení je také nutné zaplatit vstupní poplatek a poplatek za správu fondu.
označené zlato.jpg
Penzijní spoření je výhodné pro každého
Pokud jste od přírody trochu opatrnější a neradi se vrháte do velkých investic, zkuste penzijní pojištění. Vyděláte si zde za pár let slušnou částku peněz, a navíc si můžete odečíst až 24 000 Kč za rok z daní. Více než 50 % Čechů využívá tuto formu spoření a volí převážně konzervativní strategii. Pokud chcete být ve starším věku finančně zaopatřeni, neváhejte při zřízení tohoto spoření. Vždyť do čeho bychom měli více investovat než do sebe.