Vytápění rodinného domu


Více variant

Hned na začátku si rozhodně musíme říct, že pro volbu nejvýhodnějšího vytápění musíme zvážit řadu faktorů. Hned tím prvním je rozhodně stav naší nemovitosti. Rozhodně je důležité, jestli je to starý dům bez zateplení či moderní nízkoenergetický domek. U druhého typu jsou totiž tepelné ztráty o dost nižší a tím pádem nám stačí i méně výkonný zdroj tepla. U první varianty můžeme zvolit například kotel na pevná paliva. Jestliže však nemá zásobník, tak musíme pravidelně chodit přikládat.

vysoký komín

Pokud si budeme třeba sami řezat a štípat dříví, tak úspora může být skutečně značná, ovšem musíme se připravit na to, že je to dřina. O dost pohodlnější je topení plynem, protože si nastavíme teplotu, jakou chceme a tím to pro nás končí. Ideální je mít vypracovaný posudek od profesionála, který zváží všechny faktory a udělá nám propočet na míru, abychom došli k nejvýhodnější variantě. Investice je to velká, takže se nenechte náhlit a vše si pečlivě promyslete.

Tepelné čerpadlo

Jistě jste si všimli, že dost velký rozmach zažívá fotovoltaika, protože je k vidění na stále více střechách domů. Nejvíce se vyplatí systém s baterií, protože na vyrobenou energii můžeme fungovat i v následném období, kdy už slunce nesvítí. Tento systém se dá kombinovat s dalšími jako je například nabíječka na elektromobil, abychom ještě více slunečních paprsků využili. Dále sem můžeme zapojit tepelné čerpadlo. O jeho zapojení se Vám postará služba čerpadlo Plzeň, protože profesionálové Vám pomůžou s vybereme i samotnou realizací.

sloupy vysokého napětí

Jak je známo, tak jednou z hlavních částí teplé ho čerpadla je kompresor, který se stará o celý oběh. Čerpadlo torzo funguje na principu odebírání výparného tepla okolí, přičemž pokud ho moc není, tak se kompresor více nadře, a to může znamenat vysokou spotřebu elektřiny, proto je potřeba dát pozor, jestli se Vám vyplatí. Lepší bývá systém voda, protože takový hluboký vrt jen tak nezamrzne a čerpadlo z něj může vesele čerpat teplo.