S podzimem nic nekončí

Když nadejde koupací sezóna, pustíme se logicky do všeho, co souvisí s péčí o náš zahradní bazén. Činíme tak, a to z naprosto logického důvodu. Chceme přece, aby byla v této nádrži čistá voda, v níž je radost se smočit, a ne něco, co spíše odpuzuje. V této době tak využíváme služeb, jež nám nabízejí zařízení jako filtrace či bazénový vysavač, přidáváme nejeden typ bazénové chemie, zakrýváme hladinu v době, kdy není bazén používán, obyčejnou krycí či solární https://www.i4wifi.cz/Baterie-a-nabijeni/solarni-panely/ plachtou a podobně. Zkrátka činíme vše pro blaho našeho bazénu a potažmo i pro blaho naše.
Jenže co když pomine léto a je tu doba, kdy už musíme na koupání rezignovat? Máme rázem na veškeré starání se o náš bazén zapomenout?psi v bazénu
Ne! To by byla hloupost, která by se nám mohla později klidně i dost krutě vymstít.
I po sezóně si totiž bazén žádá své. Aby se zamezilo někdy nepříjemným a někdy i katastrofálním následkům.
Mezi to, na co bychom neměli před příchodem zimy zapomenout, patří nesporně i dilatační plováky do bazénu https://www.chlorito.cz/zimni-dilatacni-plovak-s-dopravou-zdarma-308. Jsou to právě tyto, jež mohou zabránit té největší pohromě, jaká by nás mohla postihnout, tedy zničení bazénu.
Jak všichni ze školy víme, má voda tu neblahou unikátní vlastnost, že se s poklesem teploty zmenšuje její objem, ovšem při poklesu pod čtyři stupně Celsia nastává obrat a led se pro změnu rozpíná. A jistě již tušíte, co by to mohlo znamenat. Mrznoucí voda by zkrátka mohla stěny bazénu potrhat a tyto by pak už nebyly opravitelné.žena u bazénu
A pokud tak ve venkovním bazénu ponecháváme vodu i přes zimu, je nezbytné aplikovat výše zmíněné plováky. Protože ty mají právě tu vlastnost, jež bazén ochrání. Tedy jsou tvárné a pohlcují tak tlak vznikajícího ledu. A bazén tak není tímto rizikem ohrožen. A je jisté, že ho na jaře nalezneme v pořádku a budeme ho moci využívat i nadále.