Chcete obehnat svůj pozemek zdí?

Přemýšlíte-li o tom, že byste zvolili pro svůj pozemek betonový plot, možná se budete několikrát rozhodovat, zdali je to správná volba. Ptáte se, proč? Inu, právě betonový plot a cena Montáž MPC nepatří mezi největší kamarády. Někdy může odradit poměrně velká investice, která je s touto stavbou spojená. Na druhou stranu, jakmile jednou zainvestujete, nebudete se muset trápit s řešením této záležitosti na mnoho desítek let – životnost betonu v této aplikaci je velmi dlouhá.
Stojí za to poznat veškeré výhody tohoto řešení, stejně jako nevýhody. Pokud byste totiž přišli na to, že výhody nejsou dostatečné na to, abyste zainvestovali ony velké částky, možná byste se začali poohlížet po jiné volbě.reliéf betonové zdi

Stačí zvolit správnou strategii stavby

Pakliže byste chtěli skutečně začít stavět, měli byste znát veškeré výdaje, které s touto stavbou souvisí. Není to totiž jenom o tom, že si pořídíte betonové desky. Musíte je také usadit na předem připravené místo. To s sebou nese nejenom námahu, ale také časovou či další finanční náročnost. Stačí se podívat na základní výdaje, jako jsou tyto:

  • Montáž oplocení = od 450 Kč za běžný metr
  • Tmelení spár = cena je 250 Kč za 1 plotové pole
  • Výkopové práce (zakládání plotu) = od 450 Kč za hodinu práce
  • Montáž branky = podle typu od 3 000 Kč

zídka z kamenů
Jak vidíte, částky nejsou zanedbatelné, a to nejste ani u samotného nákupu materiálu. Pokud byste se chtěli postarat o montáž svépomocí, měli byste vědět, jak na to. Když to však vědět nebudete, je odborná montáž velmi doporučovaná. Tak či tak, stavba betonového plotu je poměrně finančně náročná záležitost, s čímž je třeba počítat. Je to však investice na dlouhou dobu, neboť životnost takového ohrazení se počítá na několik desítek let. Sami si tedy musíte zvolit, zdali se vydáte cestou menší investice nebo lepšího ohrazení.