OBLÍBENÉ DĚTSKÉ KNÍŽKY

Dětské knížky jsou kapitola sama pro sebe. Mnohdy to jsou napsané knihy spíše pro děti, ale ve skutečnosti si je rád přečte i kdejaký dospělý. Určitě budete hodně z těchto knížek znát, protože mají mnoho knižních, ale dokonce i filmových verzí.

knízky
 
Děti z Bullerbynu
Kniha, která se čte již na základních školách a patří k povinné četbě všech dětí. Autorka této knížky se jmenuje Astrid Lindgrenová, která pochází ze Švédska. Na této knížce vyrůstalo několik generací, proto se často označuje jako nejoblíbenější dětská kniha na světě.
 
Harry Potter
Kdo by neznal ságu Harryho Pottera od J.K.Rowlingové. Dohromady existuje 6 knižních dílů, se kterých se vypráví život kouzelníka Harryho Pottera a jeho kamarádů. Kniha je plná čar a kouzel, dobrodružství, při kterých se vám bude tajit dech. Knížky se dočkaly filmového zpracování, které bývá poměrně často vysíláno. Děti mívají rády fantasy knížky a tohle je jejich nejoblíbenější fantasy. Ovšem je to také oblíbená knížka dospělých.

mimina
 
Mikulášovy patálie
Každý si vybaví knihu od Reného Goscinnyho, francouze, který ve svém díle vypráví příhody Mikuláše a jeho kamarádů. Knížka je zábavná a velmi oblíbená.
 
Rychlé šípy
Spíše starší titul od známého českého autora Jaroslava Foglara. Vyrůstala na ní spíše starší generace. Komiks o partě kluků, kteří se nezalekli ani toho největšího nebezpečí. Vzor pro všechny chlapce, kteří rádi tráví čas venku.
 
Starší děti již dávají přednost knihám spíše těžším. Oblíbená je například kniha od francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Tato kniha je vyhledávána také dospělými, neboť se nejedná pouze o pohádku, ale také o bloumavější spis.
Hlasování proběhlo v projektu Čtení pomáhá.

čtení
 
Také jste zde našli knížky z vašeho dětství? Jistě, vždyť některé jsou na školách jako povinná četba. Ale jistě jsou to příběhy, které si zamiluje snad každý.