Možnosti, jak mít peníze i po dobu mateřské dovolené

Z pozice maminky, už víte jak funguje chod domácnosti s malým miminkem a také víte, že je to pořádná změna, oproti vašemu „bezproblémovému“ životu za svobodna. Není to, ale jediná věc, kterou jste si všimla. Zjišťujete také, že co se týče financí, je to na vašem rozpočtu hodně znát. Přivydělat si můžete i pobytem doma, na mateřské dovolené. Chce to, ale mnohem více práce a úsilí, než tomu bylo ve vašem zaměstnání.
šití oblečení

TVOŘTE

Jestli máte doma šicí stroj a umíte šít, máte polovinu úspěchu, jak si pomoci k nějaké koruně za sebou. Můžete šít oblečení, opravovat kousky, které jsou potřeba zašít, nebo začít zkoušet vyrábět, něco zcela vlastního. Plátěné košíky, panenky s levandulovou náplní, čepičky pro miminka, šátky, a podobně jdou doslova na dračku. Nakupte si potřebné množství látek, které se budou líbit i okolí a ušijte z nich zajímavé kousky. Mít šicí stroj, nabízí spoustu možností, které se dají i zpeněžit.
šetření do pokladničky

PIŠTE

Jestli máte v sobě „básnické střevo“ a vaše náměty, články, nebo povídky vám leží někde na spodku šuplíku, zkuste je hodit na internet. Je velké množství žadatelů, který ocení už hotové napsané texty a nabídne vám za ně nějakou finanční sumu. Je dost možné, že budete muset psát, jenom když vám dítě spí, nebo bude na hlídání. Začít, ale můžete pomalu a postupně se vypracovat k lepším výsledkům. Finančně vás to z „bídy“ nevytrhne, ale celkem jistě vám to pomůže!

VENČENÍ PEJSKŮ

Dnes už má doma domácího mazlíčka každý, ne každý mu, ale stíhá zabezpečit potřebný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Obzvlášť starší lidi, chodí s pejsky jenom „na skok“, nebo je jednoduše nechají vyvenčit na zahradě. Nabídněte jim své služby a po dobu strávenou s vašim dítětem venku, si vezměte i jejich pejska.
práce s počítačem i notesem

POŠLETE TO DÁL

Bez diskuze v každé domácnosti se najdou věci, které tam jen zaclání místo těm potřebnějším. Pokud máte doma věci, které nepoužíváte, nepotřebujete a s velkou pravděpodobností ani nechcete, pokuste se je prodat. Zcela určitě máte i spoustu vašeho oblečení, které už roky nenosíte, nebo se vám jednoduše nelíbí, nebo vašeho děťátka, které už z mnoha věcí vyrostlo, takže ho můžete posunout dál. Přinese vám to do domácího rozpočtu celkem slušnou sumu, protože těch zbytečností doma, je někdy opravdu celá hromada.