Učíte se šít? Tohle budete potřebovat!

Zatímco ještě nedávno lidé holdovali především levným doplňkům domácnosti, sériově vyráběným oděvům z Číny, a dalším textiliím za pár korun, nyní je vše jinak. Lidé smýšlejí ekologicky, ocení jedinečné kousky, a nechtějí podporovat dětskou práci, či špatně placenou sériovou výrobu. A tak se na scénu vrací šicí stroje, a to i v obyčejných domácnostech. Chcete šít? Tohle budete potřebovat.

Pro domácí účely, či na zakázku?

V případě, že si chcete šít věci pouze pro sebe, stačí vám nakoupit takové látky, knoflíky, zipy, a nitě, které se líbí vám. Pokud jste se však rozhodli využít současné situace, a něco si i přivydělat, musí být váš repertoár pestřejší. Vybírejte tedy takové designy, které zaujmou větší okruh lidí.

Základy

Základem je samozřejmě kvalitní šicí stroj, jehly, nitě, krejčovská křída, guma, špendlíky, a v případě oblečení i krejčovská panna. Dále pak budete potřebovat střihy, které najdete například v časopisech pro švadlenky.

nitě a nůžky

Čepice a nákrčníky

Ručně dělané čepice a nákrčníky jsou hitem, za který si lidé ochotně připlatí. Proto se tohoto byznysu ujímá spousta maminek na mateřské dovolené, nebo aktivních důchodkyň. Chcete se přidat? Směle do toho. Nejprve si však šití vyzkoušejte, a vyrobte několik kousků, které poslouží jako ukázka. Reklamu si snadno uděláte přes známé, či na sociálních sítích. Ceník pak určete dle náročnosti práce, ceny materiálu a energií, a také dle ceníků ostatních švadlenek. Na výrobu čepic a nákrčníků se pak z látek nejvíce hodí teplákovina, či softshell látky. Mějte velký výběr látek, protože lidé si rádi vybírají. Nejvíce pak tento obor vede mezi maminkami a babičkami malých dětí, které chtějí svým drobečkům koupit stylové doplňky na míru.

šicí stroj

Povlečení a dekorační polštáře

Ačkoliv povlečení koupíme v každém obchodě s nábytkem a ložním prádlem, povlečení na míru je velmi populární, a dekorační polštářky jakbysmet. Zde navíc najde o nic náročného, a s trochou snahy to zvládne ušít každý nováček. Na výrobu dekoračních polštářků pak budete potřebovat dekorační látky, lněné látky, či satén. Nezapomeňte ani na správnou výplň. Co se pak povlečení týče, populární je bavlna. Nezapomeňte ani na správné zapínání.

Dětské

Dále si pak na trhu ručních výrobků vedou skvěle i doplňky pro miminka. Mezi ně pak patří setíky do postýlky, jako hnízdečko, zavinovačky, povlečení. Zde látky vybírejte pouze z těch, které mají atestaci přímo pro dětskou pokožku, čímž se ujistíte, že nejsou dráždivé. Populární je pak například látka minky, kočárkovina, bavlna, krajka, či semiš.