Tajemství mořské houby na mytí Konjac


Mycí houby známe již spoustu let. Za socialismu se běžně houby prodávaly v drogeriích a využívali jsme je jak k mytí pokožky, tak i mnohdy k umývání karosérie automobilů. Šlo pochopitelně o výrobky syntetické, zpravidla z polyuretanu, který není sice přímo zdravotně závadný, ovšem není to materiál přírodní, a to je rozdíl.

relaxační pomůcky

Snadno jej můžete porovnat s mycí houbou Konjac. Jedná se o druh mořské houby https://eshop.koldokol.cz/morske-houby/, která se např. v Japonsku využívá již mnoho desítek let. K nám do Evropy se tento produkt dostal až mnohem později a v současné době se s ním můžete setkat v některých specializovaných e-shopech.

Co je typické pro mořskou houbu Konjac

Má ideální strukturu – je natolik jemná, ale zároveň pórovitá, že dokáže pokožku zbavit drobných odumřelých šupin, kožního mazu a dalších nečistot, a zároveň jí dobře prokrvit. Je to nesmírně příjemný a hlavně efektivní čisticí proces, který nahrazuje hrubý peeling, různými čisticími povrchy, které mohou pokožku spíše narušit. Pokožka je s použitím houby Konjac velmi vláčná, čistá a pružná.

mořské houby

Můžete ji využít i pro malé děti – původně byla tato houba nasazována pro mytí kojenců a batolat, což mluví za vše. Samozřejmě se hodí i na mytí obličeje jak dětského, tak i ženského. Ženy mají na obličeji pokožku tenčí, než muži, a proto je náchylnější k tvorbě vrásek a dalších defektů.

Nepotřebujete mýdlo – víte, že ideální je mytí pokožky (pokud tedy není zanesená např. šmírem či jinými hrubými nečistotami) pouze bez mýdla? Mýdlo totiž mnohdy narušuje přirozené pH a to pak může způsobit osídlení nevhodnými bakteriemi. S houbou Konjac se můžete mýt i bez mýdla, taková každodenní sprcha vám prospěje, pH vaší pokožky zůstane v normě a tím pádem také bude lépe chráněna. Takto můžete umývat i chodidla, přílišná chemie na chodidlech může totiž vyvolávat tvorbu plísní a podporovat opětovně osídlení agresivními bakteriemi, které zvyšují tvorbu nepříjemného zápachu.