Nenechte se převálcovat tropickými vedry

Léto patří k nejkrásnějším obdobím v našem životě a souvisí i s prázdninami, kdy dětem končí školní vyučování a začínají zasloužené dva měsíce volna. Na prázdniny se těší snad každý školák, protože si uvědomuje, že má před sebou tolik volných dnů, s nimiž může nakládat po svém, jak je libo.

bytová klimatizace

Dospělí to už tak snadné nemají, ti musí pracovat mnohem déle, a doba dovolených se výrazně zkracuje jen na několik týdnů. Ne vždy se tedy podaří v letním období, jak se říká, vypadnout z města a užít si teplého počasí někde v přírodě, u řeky, v lese, v horách či u moře. Pracovní dny strávené v letním období se snažíme usnadnit na pracovištích zejména klimatizací, ale co doma? Jestliže je tu bytová klimatizace https://elmontech.cz/klimatizace/ pouhou fikcí, a po příchodu ze zaměstnání nás doma přivítá vedro přes třicet stupňů, můžeme být ohroženi úpalem. Co je na úpalu vlastně nebezpečného?

klimatizace v domě

Kombinace úpalu a pracovního přetížení či únavy – úpal je přehřátí organismu, dochází při něm ke zvýšení tělesné teploty, a pokud se k tomu přidá ještě zátěž v podobě únavy z přepracování, z jízdy hromadnými dopravními prostředky a z chůze po městě, může to být velmi nebezpečný jev, ohrožující život. Na úpal můžete i zemřít.

Infarkty a cévní mozkové příhody – lidé, kteří patří do této rizikové skupiny, jsou úpalem ohroženi nejvíce. Ti by měli být chránění klimatizací v každém případě, anebo pokud ji nemají, měli by město včas opustit a trávit letní vedra někde na venkově, např. na chalupě.

Deficit magnézia – značným problémem je nedostatek hořčíku (magnézia) v organismu, který se navíc obtížně diagnostikuje. Tímto problémem trpí dle vyjádření odborníků, více než třetina lidí v České republice. Deficit magnézia přispívá k velmi špatnému zvládání stresu a mimo jiné i letních veder. Může dojít i ke kolapsu organismu a pobytu v nemocnici. Nedostatek hořčíku navíc přispívá k infarktu a mozkové mrtvici, což je právě v létě častým důvodem předčasného úmrtí.