Nenechejte se překvapit stávkou

Když někam cestujete, jste na dopravních prostředcích naprosto odkázáni. Problém nastane, když nějaký z těchto prostředků neplní svou funkci. Může to být jízdní kolo, které má defekt, automobil, jehož motor se porouchá, vlak, který má velké zpoždění nebo letadlo, které vůbec nevyletí. Právě poslední z těchto příkladů bývá ze všeho nejnepříjemnější, neboť lety zpravidla bývají vnímány jako spolehlivý a dálkový způsob dopravy, na kterém závisí mnoho dalšího. Když se však přihodí, že letadlo skutečně nevyletí nebo má obrovské zpoždění, dokáže to nepříjemným způsobem zamíchat s kartami.

radost

S francouzskými leteckými společnostmi může být problém

Příkladem společnosti, která neplní svou funkci na sto procent, je i francouzská společnost Air France. Není to přitom poprvé, co se tato společnost rozhodla stávkovat, neboť tohle je pouze pokračování , o čemž svědčí události z nedaleké minulosti. Není proto překvapením, že část společnosti stávkuje, čímž je spojena jedna nepříjemnost, a to absence provozu určitých linek. Taková skutečnost však nepříjemně překvapí, když přijdete na letiště a najednou zjistíte, že váš let byl zrušen. Co v takové situaci dělat?

  • Snažit se situaci vyřešit, například jiným spojem
  • Nechat si vyplatit kompenzaci
  • Předejít již s předstihem tomu, aby vás stávka nějakým způsobem zasáhla

letadlo

Právě vyplacení kompenzace se jeví jako nejvhodnější řešení. Sama společnost Air France tuto kompenzací nabízí, ale abyste ji mohli využít, musíte si o ni nejdříve zažádat. To však někomu může dělat poněkud potíže, a proto bude mnohem lepší využít pomoc od někoho, kdo má s těmito záležitostmi své zkušenosti. Právě tak můžete získat maximální kompenzaci, kdy vám nebude vadit ani to, že váš spoj nakonec vůbec nepoletí. Také je dobré podívat tomu, že se vás tohle proplacení cesty týká. Jak to poznat? Jednoduše se podívejte na číslo vašeho letu a srovnejte ho s těmi, které se ve stávkách objevují.