Co všechno se dá udělat se zahradou

Majitelé zahrad mají na jednu stranu štěstí, na tu druhou trochu smůlu. Štěstí spočívá v tom, že vlastní pozemek navíc, který se dá využít rozličnými způsoby. Smolné však je, že je potřeba se o zahradu patřičně starat, jinak se z ní velice stane džungle, která bude nepoužitelná prakticky k ničemu. Pokud patříte mezi šťastné majitele zahrady, neměli byste to nechat dojít tak daleko. Často stačí lehké úpravy a můžete svůj zelený koutek přepracovat do různých podob. Na následujících řádcích se dozvíte ty nejrealističtější a nejzajímavější z nich.
Pěšinka na zahradě
1.      Prostor k sezení – nemít na zahradě venkovní posezení by se mělo rovnat smrtelnému hříchu. Tento „venkovní obývák“ je vhodný jak pro příjímání návštěv, tak i k odpočinku, případně zde můžete i obědvat i večeřet. S trochou snahy je to možné nejen v létě, ale rovněž i v zimních měsících. Alfou a omegou je samozřejmě nábytek, kterému by neměl chybět jak elegantní vzhled, tak i kvalita. Nábytek na slunci a dešti trpí. Z toho důvody byste ho měli mít ve chvíli, kdy ho nepoužíváte ukrytý někde pod střechou. Chcete-li pouze letní úpravu, stačí mít posezení zakryté pouze prostou stříškou, třeba ve formě pergoly. Možnost používat posezení venku vám však dá až koupě zimní zahrady.
2.      Domácí koupaliště – léta jsou plná tropických dní, které je nejlepší strávit ve vodě. Ovšem pokud se nechcete tísnit někde na koupališti, případně u rybníku, měli byste si na zahradu pořídit bazén. V případě, že máte skromnější rozpočet, zvolte si nadzemní verzi, která vás bude stát mezi 10 – 20 000,- Kč. Na koupání to moc není, ale zchladíte se dokonale. Toužíte-li po luxusu, vaše volba by měla padnout na zapuštěný bazén, který je však výrazně dražší a jeho realizace rovněž vyžaduje i rozličné stavební úpravy.
Ovocný sad
3.      Zahrádka – zahradu můžete samozřejmě využít i k pěstování čehokoliv chcete. V dnešní době nejste brzděni klimatickými podmínkami. Chcete-li pěstovat u domu třeba pomeranče, klidně můžete. Mějte ale na paměti, že je budete potřebovat kvalitní skleník a moře odhodlání. Když budete mít oboje, můžete se v budoucnu těšit z vlastního citrusového ovoce.